Cif čisti Srbiju

Akciju Unilever kompanije Cif čisti Srbiju, pratili smo putem medija i prošle i ove godine. Kada smo videli da dolaze da čiste i Spomenik internircima u našem gradu, javili smo im se sa pitanjem da li mi možemo da damo doprinos ovoj akciji. Na našu veliku radost, odgovor je bio potvrdan. U akciju su se uključili učenici četvrtih razreda. Započeli su malo istraživanje o spomeniku, saznali više o tome kome je spomenik podignut, kada je podignut i ko je autor spomenika. Ove informacije, zajedno sa fotografijama pretočene su u prezentaciju koju su mogli i drugi da vide. Usledio je čas likovne kulture na prostoru oko spomenika, koji i sam podseća na učionicu na otvorenom. Učenici su slikali ovaj, zaista zanimljiv spomenik. Zatim smo organizovali akciju uređenja prostora oko spomenika, neposredno pred dolazak ekipe za glavno čišćenje. Počupali smo travu, počistili smeće. Konačno, 23. aprila, stigao je tim za čišćenje, predvođen stručnjacima iz Zavoda za zaštitu spomenika. Tu smo bili i mi, pomno gledali kako nestaju grafiti i prljavština sa spomenika.  U neposrednoj blizini spomenika, izložili smo i naše radove. Jako smo ponosni, jer su nam iz kompanije Unilever rekli da smo mi jedina škola koja se na ovaj način uključila u ovu veliku akciju. Od njih smo dobili i značajnu donaciju hemijskih proizvoda za čišćenje škole.
Ovo nije kraj akcije, jer u Kikindi ima još spomenika koje treba istražiti, obići, urediti prostor oko njih. To nam je zadatak za naredni period.

Čas likovne kulture

Spomenik je dobar model za slikanje

Čupanje trave nije lako, ali sve se može

Nismo verovali da ćemo toliko smeća sakupiti